Fifa uhradila FAI po hádzanej Thierry Henry, tvrdí John Delaney

Generálny riaditeľ futbalového združenia v Írsku John Delaney potvrdil, že telo prijalo platbu od Fify po hádzaniu Thierryho Henryho v kvalifikačných play-off v Majstrovstvách sveta v roku 2010, ktoré skončili s nádejou na kvalifikáciu na turnaj v Južnej Afrike.FAI neskôr potvrdilo, že platba dosiahla 5 miliónov eur a spoločnosť Delaney tvrdila, že bola vykonaná, takže organizácia nebude podávať žalobu proti Fifovi. Fifa však neskôr uverejnila vyhlásenie, v ktorom uviedla, že Peniaze boli v skutočnosti pôžičkou, aby pomohli vybudovať štadión, ktorý bol neskôr odpísaný a vlastne dosiahol 5 miliónov dolárov. Keď hovoril RTE, Delaney tvrdila, že platba bola “veľmi dobrá A legitímna dohoda “pre FAI, ale že obsahovala dohodu o utajení.Fifa zaplatila FAI po hádzanej Thierryho Henryho, pripúšťa John Delaney – live Prečítajte si viac

” Cítili sme, že máme právny spor proti Fifovi kvôli tomu, ako Stretnutie Svetového pohára nepracovalo pre nás s hádzanou Henryho, “povedala Delaney. “Taktiež spôsob, akým sa [Sepp] Blatter správal, ak si spomeniete na pódiu, keď sme sa usmievali a usmievali sa na nás.Ten deň, keď som išiel stavky na fotbal dovnútra a povedal som mu, ako som sa cítil o ňom, tam boli niektoré zaklení používané a dospeli sme k dohode.

“, ktorý bol vo štvrtok av pondelok bola dohoda všetky podpísané a všetko hotové. Je to veľmi dobrá dohoda pre FAI a veľmi legitímne dohody o FAI “Facebook Twitter Pinterest Thierry Henry a jeho neslávny hádzaná na Stade de France v roku 2009. Fotograf :. Philippe Lecoeur / MAXPPP / EPA

Zdá sa, že vyhlásenie FIFA odporuje časti Delaneyho: “Dňa 18. novembra 2009 bola medzi Francúzskom a Írskou republikou zápas o miesto na finále Svetového pohára 2010. Počas zápasu hádzaná francúzskou Thierry Henry nepriamo vedie k cieľu proti írskemu tímu.Írsko nesplnilo podmienky pre majstrovstvá sveta vo futbale 2010.

“Rozhodnutie rozhodcu je konečné a Írsko futbalového zväzu (FAI) ho nakoniec akceptovalo ako takú. V januári 2010 uzavrela Fifa dohodu s FAI s cieľom ukončiť akékoľvek nároky voči FIFA. FIFA poskytla spoločnosti FAI pôžičku vo výške 5 miliónov dolárov na výstavbu štadióna v Írsku. Súčasne Uefa tiež udelila finančné prostriedky FAI na rovnaký štadión.

“Podmienky dohodnuté medzi FIFA a FAI spočívali v tom, že úver bude vyplatený, ak sa Írsko kvalifikovalo do Svetového pohára FIFA 2014. Írsko sa tak kvalifikovalo.Z tohto dôvodu a vzhľadom na finančnú situáciu FAI sa spoločnosť FIFA rozhodla odpísať úver k 31. decembru 2014. “FAI neskôr vydala vyhlásenie, ktoré podporilo tvrdenia spoločnosti Delaney a opäť uviedlo číslo ako € 5m namiesto dolárov. “V nadväznosti na vyhlásenie Fify, ktoré sa stavkove bonusy uskutoční dnes večer vo vzťahu k dohode s FAI vo výške 5 miliónov eur, môže teraz asociácia potvrdiť, že s Fifou bola dosiahnutá dohoda o právnom urovnaní po hrozbe Právny prípad združením proti svetovému riadiacemu orgánu začiatkom roka 2010.

“Asociácia doteraz dodržiavala dohodu o mlčanlivosti, ktorú požaduje Fifa ako súčasť dohody.” Dohoda bola dosiahnutá na základe silného právneho poradenstva poskytnutého združeniu v súvislosti s prípadom proti FIFA a bola legitímnou platbou, ktorá umožnila združeniu vyčleniť 5 miliónov eur na projekt štadióna Aviva.To sa plne odráža v našich finančných výkazoch, ktoré sú kontrolované samostatne. Asociácia akceptovala ponuku spoločnosti Fifa na vysporiadanie sa s cieľom vyhnúť sa dlhému, nákladnému a zdĺhavému právnemu prípadu. Ponuka poskytnutá združeniu bola úplne odpísaná spoločnosťou FIFA v roku 2014. “Fifa urovnanie s asociáciou nikdy nemalo vplyv na kritiku FAF Fifu, ako to dokazujú naše dôsledné kritiky voči Sepp Blatter. Okrem toho sa dohodlo bez akýchkoľvek iných podmienok, ako je dôvernosť. ”

Mimoriadny krok nastala po tom, čo Írsku republiku odmietlo miesto na majstrovstvách sveta 2010 v play-off vyrovnaní Williama Gallasa pre Francúzsko, Rozhodujúca hádzaná od Henryho v jeho budovaní.Po stretnutí FAI požiadal o pridanie do turnaja ako 33. tím, ktorý im bol odmietnutý trestný čin francúzskeho prezidenta. Ale spôsob, akým Blatter návrh zamietol, vyvolávala lásku k Delaney. “Požiadali veľmi pokorne” Nemôžeme byť tímom č. 33 na Majstrovstvách sveta? “Požiadali o to, naozaj,” povedal Blatter v tej chvíli a usmieval sa. “V roku 2009 som zavolal Jeho rozpaky na Fifu a na seba, “dodala Delaney. “Povedal mi o tom, cez stôl, ako som s tebou hovoril, s jedným alebo dvoma vyvoleniami.Povedal: “Nikto sa o mne takto nehovorí” a ja som povedal, “dobre,” a to bolo. “Keď hovoríme RTE, Delaney, ktorý zarobí € 360,00 – a Rok, tiež kategoricky poprel, že kedy prijal úplatok, dodal pri smiech: “Nie na moju mzdu.” Výplata generálneho riaditeľa je už dlho spochybnená v Írsku, hlavne vzhľadom na to, že domáci šampióni zarábajú iba 100 000 eur. “Pozri, mám zaplatenú úlohu a viem, že som veľmi dobre zaplatený,” dodal. “Som veľmi šťastný v práci, ak ktokoľvek prišiel ku mne a ponúkol mi úplatok, povedal by som, pretože si mi ponúkol úplatok, nič nedostaneš.”

Delaney Tiež sa odvolal na bizarné nedávne stretnutie medzi Blatterom a jeho partnerom, ktoré skončilo s generálnym riaditeľom FAI, ktorý požiadal Švajčiarov, aby “prešli” a prestali hľadať. “Stretol som sa s Emou, partnerkou, vo Viedni nedávno.Pozrel na ňu sedem alebo osem sekúnd a povedal: “Súhlasím s tvojou novou priateľkou”. Požiadal som ho, aby pokračoval, prosím, prosím.

“Bol to mimoriadny okamih. Pozrel na ňu a ja som povedal “pokračuj” a on to urobil. ”

zdroj: http://stavky1x2.com/bet365/

Rate this post